Müşteri Memnuniyeti ve Artan İşlem Hacmi

Sanal POS ile alışveriş yapma imkanı sunan e-ticaret firmaları, üyelik sistemi ve kart saklama özellikleriyle, tekil alıcıları sabit ve sadık müşterilere dönüştürmek için güven aşılamalıdır. Kredi kartı ya da banka kartı gibi bilgilerin paylaşıldığı, yüksek limitlerin ve büyük kişisel hesapların konuşulduğu böyle bir ortamda müşteri öncelikli olarak kendini güvende hissetmelidir. Bilgilerini ve kartlarını ne kadar güvende hissederse, alışverişlerini o e-ticaret firmasından yapma sıklığı da aynı oranda artacak ve bir alışkanlık halini alacaktır. Aynı zamanda SSL sertifikası sahibi olmayan e-ticaret firmaları, müşterilerinin kart bilgilerinin kötü niyetli üçüncü kişiler tarafından kopyalanıp kullanılması durumunda kart güvenliğini sağlayamadığı için ciddi tazminatlar ödemekle yükümlü kılınabilirler.

SSL Nedir?

SSL ile internet tarayıcısına girilen bilgilerinin şifrelenerek transfer edilmesini (post edilmesini) sağlayan güvenlik protokolüdür. Veri trafiği şifrelenir ve şifreli trafik başkaları tarafından izlenemez, kredi kartı ve diğer kişisel bilgiler trafik izlenerek okunamaz.

Online olarak yani dijital dünyada datanın güvenliğini düşünen herkes için SSL önemlidir. Online alışverişle birlikte kart bilgileri ile birlikte isim, adres, mail gibi kişisel verilerin güvenliği ve güvence altına alınması daha da önem kazanmaktadır.

Kötü Niyetli Kullanıma İzin Vermez

SSL sertifikası bulunan e-ticaret sitelerine, http:// yerine https:// kullanarak gireceği için adres çubuğunda bu ibarenin bulunduğu sitelerin güvenli olduğunu anlaşılabilir. Çünkü yetkili bir şirket tarafından onaylanan SSL sertifikası ile adres https:// olarak kullanıma açılır. Bu sertifikanın bulunduğu sitelerden yapılan alışverişlerde verilen kredi kartı bilgileri kopyalanmaya karşı şifrelenerek ödeme kuruluşuna gönderilir ve işlem gerçekleştirilir. Tahmini ve ele geçirilmesi pek mümkün olmayan bu şifre kombinasyonları sayesinde kart bilgileri ve diğer kişisel veriler üçüncü kişilerle paylaşılmaz, kopyalanarak kötü amaçlarla kullanılmasının önüne geçilir.

SSL Kurulumu İçin Kimden Destek Alabilirim?

SSL kurulumu kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Buna dair daha önce bir tecrübeniz yok ise;
·       Hazır bir e-ticaret altyapısı kullanıyorsanız altyapı sağlayan firmanızdan destek alabilirsiniz.
·       Açık kaynaklı veya özel yazılım bir web siteniz var ise hosting (sunucu) sağlayıcınızdan destek alabilirsiniz. Hosting hizmeti aldığınız firma, sitenize SSL kurulumu için yardımcı olacaktır.
·       SSL kurumunu sitenizde kendiniz tamamlamayı planlıyorsanız https://movingtohttps.com adresinden (İngilizce) ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.